۷ کلید طلایی در خرید بک لینک

backlink

خرید بک لینک

قبل از خرید بک لینک باید نکاتی را بدانید تا هم پولتان هدر نرود و هم نتیجه مطلوب از سئو حاصل شود. در ادامه نکات طلایی در مورد خرید بک لینک مطرح میکنیم که در هیچ وب سایتی نخواهید خواند.

۷ نکته طلایی در خرید بک لینک

  1. بک لینک بخریم یا لینک سازی کنیم؟

لینک سازی با خرید بک لینک رابطه دارد اما یکی نیست. برخی معتقدند لینک سازی فقط با خرید بک لینک میسر است اما در این مقاله به شما خواهیم آموخت که میتوان بدون خرید بک لینک به لینک سازی خوبی رسید. البته قصد نداریم تاثیر خوب خرید بک لینک مناسب را زیر سئوال ببریم. متخصصین سئو معتقدند بهترین روش برای لینک سازی، ترکیب لینک سازی رایگان و خرید بک لینک است.

  1. چه نوع بک لینکی نخریم؟

اینکه خرید بک لینک میتواند مفید باشد درست است اما برخی از این موضوع سو استفاده میکنند و به هر شکلی اقدام به فروش بک لینک میکنند. به یاد داشته باشید داشتن بک لینک از هر سایتی باعث افزایش اوتوریتی سایت شما میشود اما صرفا با داشتن اوتوریتی به نتیجه مطلوب نخواهید رسید. از سایت هایی که در گوشه ای از صفحاتشان به شما لینک میفروشند پرهیز کنید مگر اینکه محتوای مرتبط با سایت شما داشته باشند. سایت هایی مثل backlink.ir از این دسته فروشندگان است که لینکی در گوشه ای از صفحات وبسایت هایی به شما میدهد که به مزرعه بک لینک معروف هستند. در این حالت شما هزاران لینک از یک سایت به سمت سایت خودتان دارید که بی ارزش است. به شما میگویند که DA سایت شما با خرید این لینک ها افزایش میابد. درست میگویند اما چیزی که باعث رتبه بندی گوگل میشود DA نیست. اوتوریتی دامنه یا DA صرفا وابستگی به تعداد بک لینک شما دارد. اما کیفیت بک لینک نیز اهمیت دارد.

  1. چه نوع بک لینکی بخریم؟

برای داشتن بهترین نتیجه از خرید بک لینک باید به دنبال رپورتاژ آگهی باشید. یعنی یک مقاله تبلیغاتی یا غیر تبلیغاتی آماده میکنید که در آن مقاله کلمات کلیدی به سمت سایت شما لینک داده اند. بعد آن مقالات را به سایت های دیگر میدهید تا در سایتشان قرار دهند. در این حالت شما یک لینک از یک صفحه از یک سایت بزرگ خواهید داشت. نوع دیگر لینک که با ارزش است از مباحث انجمن ها می آید، البته لینک سازی در انجمن ها کار دشواری است. به طور کلی، پیشنهاد میکنیم تمامی انواع بک لینک را برای سایتتان فراهم کنید تا لینک سازی طبیعی به نظر برسد.

  1. از کجا لینک خوب بخریم؟

لیست سایت هایی که میتوانید لینک رپورتاژ از آنها تهیه کنید در ادامه خواهیم آورد، این مقاله در حال به روز رسانی است. غیر از رپورتاژ، داشتن لینک یا بنر تبلیغاتی در سایت های مشابه خودتان هم میتواند مفید باشد.

  1. چگونه بک لینک رایگان بسازیم؟

برای لینک سازی رایگان یا باید بسیار زمان صرف کنید یا از ابزار هایی مانند ربات ها استفاده کنید. از معروف ترین این ربات ها میتوان از GSA نام برد. خزنده ای که صفحات مختلف را در اینترنت خزش میکند و هرجا که بتواند برای شما لینک سازی میکند. سرعتش حیرت آور است. البته کانفیگ کردن چنین ربات هایی تجربه بسیار بالا میخواهد و کار ساده ای نیست. در صورت کانفیگ اشتباهی، فقط وقت شما را هدر میدهد یا دائما با خطا مواجه میشوید. اگر از ربات استفاده نکنید باید مانند یک خزشگر داخل سایت های مختلف بگردید، و مثلا در کامنت بلاگ ها یا در سوالات انجمن ها لینک سازی کنید که کاری بسیار زمانبر است.

  1. چه زمانی برای سایتمان لینک سازی کنیم؟

شاید تصور کنید که بعد از سئو داخلی، وقت لینک سازی است. اما بهتر است بدانید هر زمانی برای لینک سازی مناسب است. حتی قبل از طراحی سایت. دلیل آن در یک نکته نهفته است. به یاد داشته باشید که زمان لینک سازی شما مهم نیست، زمانی مهم است که خزشگر گوگل وارد آن لینک شود. یعنی ممکن است امروز لینکی در یک صفحه ایندکس شده بسازید، اما خزشگر گوگل سه ماه دیگر آن لینک را مشاهده کند. خودم به شخصه به محض تعریف یک پروژه و قبل از طراحی سایت آن شروع به لینک سازی میکنم.

  1. رابطه بک لینک و خطر پنالتی سایت چیست؟

فروشندگان بک لینک شمارا از خرید بک لینک اشتباهی میترسانند. میگویند اگر لینک اشتباه بخرید، پنلایز میشوید و همیشه شمارا از پنالتی سایتتان میترسانند. بدانید که این فقط یک شو تبلیغاتی است. اگر قرار بود لینک سازی اشتباهی سایت شمارا پنلایز کند، رقبای سایت های بزرگ با لینک سازی اشتباهی آنهارا پنلایز میکردند. از هرکجا که میخواهید لینک بخرید، اما اگر اشتباه کنید فقط پولتان را هدر داده اید. اگر از سایت های بد لینک تهیه کنید گوگل به شما هشدار میدهد و شما میتوانید درخواست شکستن آن لینک را به گوگل بدهید و هیچ خطری شمارا تهدید نخواهد کرد. فقط مراقب جیبتان باشید و با آرامش سایت های فروش بک لینک را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *